מתי מלצרות הפכה לקבצנות?

מלאכה היא דבר חשוב, בעל המלאכה אוהב את עבודתו וחשוב לו לבצע אותה באופן הטוב ביותר ולא רק בשביל הכסף. בעל המלאכה, גאה במלאכתו ומלאכתו היא מה שמאפיין אותו. למשל, אדריכל, שמתכנן עבור קבלן, למרות כל האילוצים ינסה לא רק לענות על הדרישות אלא גם ליצור טוב, שהוא ערך מוסף. כך גם בתחומים אחרים כמו תוכנה, רפואה ועוד.

מלצרות היא לא מלאכה ולא מקצוע בישראל, למרות שמדינות רבות המלצרות היא מקצוע רציני מכיוון שהמלצר אחראי על מכירת המזון, האווירה, היחס ללקוח, ההגשה והוא חלק משמעותי בחוויה הסופית.

לפני כמה ימים שמעתי שיחת טלפון בין סטודנט וביטוח לאומי, שדרשו ממנו חובות על כ- 5 שנים, בזמן שהיה מועסק כמלצר במספר בתי קפה מפורסמים וטרנדיים בתל אביב. הוא היה בהלם שהמעסיקים שלו לא שילמו לביטוח לאומי ואני יכול להתערב שהם לא הפרישו כספים לפנסיה של העובד שלהם.

מלצרות הפכה לחלטורה, מדוע?

  1. טיפים שהמלצרים קיבלו על שירות יוצא דופן, הפכו לשגרה.
  2. מסעדנים גילו שהמלצרים מרוויחים כסף שחור טוב מהטיפים וצמצמו את המשכורת של המלצרים עד לכלום.
  3. ֿמלצרים התחילו להתבסס על הטיפים ככסף שחור, במקום משכורת, פנסיה וביטוח לאומי.
  4. כיום, הטיפ הוא הכרח מכיוון שאין קשר בין רמת השירות והזכות של הסועד לתת טיפ על שירות טוב לטיב השירות מכיוון שהטיפ הוא השכר של המלצר בפועל.

הטיפ, שהיה דבר חיובי, הפך לכלי לניצול של העובדים. כשאתם משלמים טיפ, אתם תומכים בשיטת הניצול, עוזרים למסעדן להרוויח יותר ולא לשלם לעובדים שלו.

הפתרון סביר צריך להיות אכיפה של החוק על ידי הממשלה, על ידי משרד הכללה, אך הדבר לא יקרה מכיוון שאין שום קבוצת לחץ שתגרום לממשלה לעשות משהו. הרי הממשלה מתעניינת בכסף של הנדל״ן והגז, תעסוקה של צעירים ממש לא מעניינת אף אחד.

יש גם את האופציה של התארגנות מלצרים והפעלת לחץ על המסעדנים, אבל זה ממש לא הצליח בעבר ואין סיבה שזה יצליח היום.

יכול להיות שהמודעות הצרכנית היא הדבר היחיד שיכול להפסיק את אי הצדק, כמו שאנחנו מעדיפים ייצור מקומי, סחר הוגן וביצי חופש, נעדיף לאכול ולשתות בבתי קפה ומסעדות שלא גונבות את המלצרים שלהן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *